Sorimex inwestuje w sprzęt do produkcji

Toruński producent z branży elektroniki medycznej stawia na automatyzację procesów produkcyjnych w firmie. Ostatnim nabytkiem jest robot lutowniczy dostarczony przez Renex.

– Jesteśmy w trakcie inwestycji w automatyzację procesu produkcyjnego kabli i przewodów przeznaczonych dla branży medycznej – mówi dla portalu everitq.pl Mariusz Sobociński, prezes firmy Sorimex.

Toruńska spółka działa na rynku już od 1988 roku i oferuje między innymi elektrody EKG oraz kable i przewody do zastosowań medycznych. Dział produkcji elektrod jest już zautomatyzowany, więc przyszła kolej na kable. – Produkujemy około 500 różnego rodzaju kabli i przewodów, wiele z nich w niewielkich ilościach, więc automatyzacja całej produkcji w tym dziale nie wchodzi w rachubę. Wydzieliliśmy zatem grupy produktów, dla których zasadne jest wdrożenie specjalnych maszyn do produkcji i po pierwszym zakupie, planujemy kolejne – mówi Mariusz Sobociński. 

– Inwestycje w maszyny są konieczne, gdyż musimy przyspieszyć produkcję, ze względu na zwiększony popyt na nasze produkty ze strony klientów z Polski z zagranicy – wyjaśnia prezes. – Jeszcze ważniejszy jest jednak fakt, że automatyzacja zapewni nam większą kontrolę procesu produkcji, powtarzalność i oczywiście przełoży się na zapewnienie jeszcze wyższej jakości naszych produktów. W branży, w której działamy, nie ma miejsca na braki – podkreśla nasz rozmówca. 

Sorimex inwestuje więc w sprzęt, ale firma zamierza też rozwijać działalność w inny sposób. – Chcemy wejść w nowe obszary i produkować urządzenia do monitorowania saturacji krwi. Gdy uda się to uruchomić, bylibyśmy jedynym producentem tego typu rozwiązań w Polsce – mówi Mariusz Sobociński.