EBS Ink-Jet unowocześnia produkcję elektroniki kupując automaty Pick&Place

EBS Ink-Jet unowocześnia produkcję elektroniki
Producent drukarek przemysłowych z Wrocławia zainstalował dwa automaty Pick &Place Yamaha YS12F. Urządzenia do montażu SMT zostały dostarczone i uruchomione przez firmę Renex.

– Automaty pick&place Yamahy kupiliśmy w połowie sierpnia. Celem inwestycji była wymiana starych maszyn – mówi Agnieszka Waszczuk, kierownik działu montażu elektroniki w EBS Ink-Jet Systems Poland. 

EBS Ink-Jet to firma dostarczająca drukarki przemysłowe, zatrudniająca około 130 osób. Główne centrum dystrybucyjne znajduje się w Niemczech, spółka posiada również oddziały w Chinach i Stanach Zjednoczonych. EBS Ink-Jet oferuje między innymi drukarki dużego i małego pisma, a roczna produkcja wynosi około 1800 urządzeń. Atutem wrocławskiej spółki jest duży dział badawczo-rozwojowy, zatrudniający około 30 osób, w którym opracowywane są nowe typy drukarek ink-jet. 

Systemy drukujące EBS Ink-Jet wykorzystywane są w wielu branżach przemysłu, w których niezbędne jest opisywanie przedmiotów poruszających się np. na taśmach produkcyjnych. Często więc zamówienie obejmuje nie tylko podstawowe modele drukarek, ale również dodatkowe elementy przystosowujące system do konkretnego zastosowania. Możliwe jest także wprowadzanie zmian, np. w oprogramowaniu.

Renex będzie zapewniał serwis gwarancyjny i pogwarancyjny dostarczonych automatów. Firma przeprowadziła również szkolenia personelu z obsługi dostarczonych urządzeń, ich programowania oraz optymalizację poszczególnych procesów produkcyjnych. 

Jeden z automatów Yamahy wyposażony jest w ATS – automatyczny podajnik tacek. W zależności od modelu pozwala on na podawanie od 15 do 30 tacek. Rozwiązanie to redukuje ilość przezbrojeń tacek do niezbędnego minimum, wpływając korzystnie na wydajność urządzenia.